TDF 2018: a főszereplők eddigi szezonja - #3 Alejandro Valverde (Movistar) - TOURázzunk együtt

Post Top Ad

Post Top Ad

2018. június 30., szombat

TDF 2018: a főszereplők eddigi szezonja - #3 Alejandro Valverde (Movistar)

Csak a szokásos: a többszakaszosokat mind megnyerte, ahol csak elindult, az egynaposokon is sorra hozta a dobogós, vagy legalább is top10-es helyeket.

Az idén 38 éves Alejandro Valverde (Movistar) most tavasszal is nagyon aktív volt, a tőle megszokott módon mixelte a részvételét a többszakaszos és az egynapos versenyeken. A tavaszi egynapos klasszikus szezon végén a La Fleche Wallonne és a Liege-Bastogne-Liege címvédőjeként szállt nyeregbe, de addig is sok minden történt.

Valverde a szezont a mallorcai egynaposokon kezdte, be is gyűjtött egy 3. és egy 4. helyet, majd a Vuelta a Murcián volt 2. és ő is ott volt a Strade Bianchén: 4. helyen ért célba.

Kipróbálta a macskaköves klasszikusokat, egészen pontosan a Dwars door Vlaanderenen vett részt, és még támadást is vezetett az esős, hideg, nyirkos időben.Végül a 11. helyen ért célba.  Aztán elugrott két mediterrán egynaposra, a GP Miguel Induraint megnyerte, a Klasica Primavera de Amorebietán pedig másodikként ért célba.

Dwars door Vlaanderen 2018 (teljes közvetítés, kb 54 kilométer)

Az ardenneki klasszikusokon idén elmaradt a siker: az Amstel Gold Race-en 5. helyezett lett, míg a másik két versenyen megszakadt az évek óta tartó egyeduralma. a Fleche Wallone-on "csak" 2. helyezett, a Liege-Bastogne-Liege-en pedig 13. lett, de mindhárom alkalommal ott volt a verseny alakulását befolyásoló legfőbb szereplők között.

La Fleche Wallonne utolsó kilométer (Mur de Huy):

Azokon a többszakaszos versenyeken azonban, ahol rajthoz állt, nem talált legyőzőre. A lista: Volta a la Comunitat Valenciana, Abu Dhabi Tour, Volta Ciclista a Catalunya és legvégül La Route d'Occitanie. Ezekről a versenyekről mind-mind összetett elsőként távozott.

Alejandro Valverde tavaly is hasonlóan jól hozta a tavaszi idényét, ám a Tour de France első szakaszán, az esős egyéni időfutamon bukott, kénytelen volt feladni a versenyt. Idén újra lehetősége van bizonyítania, meddig tart ki a jó formája. Bár kétségtelen, hogy a Movistar egyedi helyzetben van, hiszen három főnök van a csapatban: Valverde mellett Nairo Quintana és Mikel Landa.

A csapat persze igyekszik azt kommunikálni, hogy ez előny, nem hátrány, ám hogy igazuk van-e, nyilván majd gyakorlatban dől el.

Szerinted ki lenne a legjobb választás első számú embernek? Gyere a TOURázzunk Facebook-oldalára,  és mondd el a véleményed!