Bradley Wiggins szerint Chris Froome megnyeri az olimpiát is - TOURázzunk együtt

Post Top Ad

Post Top Ad

2016. július 31., vasárnap

Bradley Wiggins szerint Chris Froome megnyeri az olimpiát is

Bár úgy véli, hogy a friss Tour de France győztesnek azért nehezebb dolga lesz most, mint neki volt négy éve.
2012-ben két hét telt el Bradley Wiggins Tour de France győzelme és olimpiai bajnoki címe (országúti egyéni időfutam) között. Ezt ugyanúgy képes lehet Chris Froome (Sky) is megcsinálni, vélekedik Sir Brad, aki szintén ott lesz Rióban, pályakerékpárosként az üldözéses csapatversenyben.

Ugyanakkor Fromme-nak mégiscsak nehezebb dolga lesz, hiszen négy évvel ezelőtt Londonban, vagyis otthon, Angliában rendezték az olimpiát, ideális, de legalább is  mindenképp jóval problémamentesebb körülmények között, mint ami Brazíliában vár a sportolókra. Wiggins ugyan elsősorban annak nehézségéről beszél, hogy most nagyobb távolságra, egy másik kontinensre kell utaznia a versenyzőknek, ám a hírek alapján elég sok okot fel lehetne sorolni, miért nem volt jó ötlet Riónak ítélni az olimpia rendezési jogát.

Chris Froome egyébként mindkét országúti számban részt vesz majd. Augusztus 6-án, rögtön az első versenynapon lesz majd a mezőnyverseny, majd augusztus 10-én az egyéni időfutam.

Az idei szezonban Froome még a Vuelta a Espanán is rajthoz kíván majd állni.