1   COBO, Juan José         GEO 74h 04' 05'' 
2   FROOME, Christopher     SKY + 13''        
3   WIGGINS, Bradley        SKY + 1' 41''    
4   MOLLEMA, Bauke          RAB + 2' 05''    
5   MENCHOV, Denis          GEO + 3' 48''    
6   MONFORT, Maxime         LEO + 4' 13''    
7   NIBALI, Vincenzo        LIQ + 4' 31''    
8   VAN DEN BROECK, Jurgen  OLO + 4' 45''    
9   MORENO, Daniel          KAT + 5' 20''    
10  NIEVE, Mikel            EUS + 5' 33''    
11  POELS, Wouter           VCD + 5' 43''    
12  FUGLSANG, Jakob         LEO + 5' 50''    
13  SÖRENSEN, Chris         SBS + 7' 06''    
14  MARTIN, Daniel          GRM + 7' 22''    
15  LAGUTIN, Sergey         VCD + 8' 57''    
16  KISERLOVSKI, Robert     AST + 9' 36''    
17  BRUSEGHIN, Marzio       MOV + 9' 58''    
18  ROCHE, Nicolas          ALM + 10' 31''   
19  SEELDRAYERS, Kevin      QST + 10' 50''   
20  RODRIGUEZ, Joaquin      KAT + 10' 57''   
21  SASTRE, Carlos          GEO + 16' 00''   
22  BRAJKOVIC, Janez        RSH + 17' 15''   
23  CAPECCHI, Eros          LIQ + 20' 22''   
24  BONNAFOND, Guillaume    ALM + 26' 34''   
25  CHAVANEL, Sylvain       QST + 29' 39''   
26  PERGET, Mathieu         ALM + 33' 11''   
27  ZUBELDIA, Haimar        RSH + 33' 17''   
28  DE GREEF, Francis       OLO + 35' 12''   
29  ROHREGGER, Thomas       LEO + 40' 19''   
30  KESSIAKOFF, Fredrik     AST + 41' 24''   
31  MONCOUTIE, David        COF + 42' 32''   
32  MACHADO, Tiago          RSH + 44' 13''   
33  BAKELANDTS, Jan         OLO + 44' 15''   
34  TXURRUKA, Amets         EUS + 47' 23''   
35  ANTON, Igor             EUS + 52' 44''   
36  VERDUGO, Gorka          EUS + 54' 39''   
37  DUARTE, Fabio Andrés    GEO + 55' 37''   
38  DE LA FUENTE, David     GEO + 1h 00' 07''
39  LE MEVEL, Christophe    GRM + 1h 03' 03''
40  LOSADA, Alberto         KAT + 1h 13' 10''
41  KRUIJSWIJK, Steven      RAB + 1h 13' 15''
42  NERZ, Dominik           LIQ + 1h 13' 18''
43  BLANCO, David           GEO + 1h 13' 35''
44  KARPETS, Vladimir       KAT + 1h 16' 45''
45  VORGANOV, Eduard        KAT + 1h 18' 06''
46  LASTRAS, Pablo          MOV + 1h 21' 16''
47  BARREDO, Carlos         RAB + 1h 26' 31''
48  NIEMIEC, Przemyslaw     LAM + 1h 29' 48''
49  SÁNCHEZ, Luis León      RAB + 1h 32' 11''
50  GAVAZZI, Francesco      LAM + 1h 33' 29''
51  JUFRÉ, Josep            AST + 1h 34' 50''
52  ANZA, Santo             VCD + 1h 35' 26''
53  FRÖHLINGER, Johannes    SKS + 1h 36' 59''
54  OROZ, Juan José         EUS + 1h 37' 43''
55  LÖVKVIST, Thomas        SKY + 1h 38' 25''
56  DESSEL, Cyril           ALM + 1h 40' 18''
57  LELAY, David            ALM + 1h 41' 48''
58  MALACARNE, Davide       QST + 1h 42' 44''
59  MARTÍNEZ, Egoi          EUS + 1h 45' 52''
60  MIZUROV, Andrey         AST + 1h 53' 27''
61  MATE, Luis Ángel        COF + 1h 58' 41''
62  KAISEN, Olivier         OLO + 1h 58' 48''
63  ZANDIO, Xabier          SKY + 1h 58' 59''
64  KANGERT, Tanel          AST + 2h 00' 08''
65  VAN SUMMEREN, Johan     GRM + 2h 00' 28''
66  MARZANO, Marco          LAM + 2h 00' 39''
67  MONTAGUTI, Matteo       ALM + 2h 01' 12''
68  POSSONI, Morris         SKY + 2h 02' 05''
69  PETROV, Evgeny          AST + 2h 03' 25''
70  HORRACH, Joan           KAT + 2h 04' 21''
71  CARUSO, Damiano         LIQ + 2h 07' 47''
72  GARATE, Juan Manuel     RAB + 2h 08' 13''
73  TALANSKY, Andrew        GRM + 2h 08' 29''
74  DE KORT, Koen           SKS + 2h 08' 36''
75  PIEDRA, Antonio         ACG + 2h 09' 14''
76  SLAGTER, Tom Jelte      RAB + 2h 10' 44''
77  GUSTOV, Volodymir       SBS + 2h 10' 48''
78  ISASI, Iñaki            EUS + 2h 11' 30''
79  LANG, Sebastian         OLO + 2h 12' 13''
80  INTXAUSTI, Beñat        MOV + 2h 12' 42''
81  SIJMENS, Nico           COF + 2h 13' 56''
82  SANTAMBROGIO, Mauro     BMC + 2h 16' 32''
83  GASPAROTTO, Enrico      AST + 2h 17' 44''
84  BERNABEU, David         ACG + 2h 23' 57''
85  MONDORY, Lloyd          ALM + 2h 25' 36''
86  CHAMPION, Dimitri       ALM + 2h 26' 39''
87  REYNES, Vicente         OLO + 2h 27' 13''
88  AZANZA, Jorge           EUS + 2h 29' 42''
89  DE MAAR, Marc           QST + 2h 30' 17''
90  FRANK, Mathias          BMC + 2h 30' 55''
91  DOCKX, Gert             OLO + 2h 33' 08''
92  VAN AVERMAET, Greg      BMC + 2h 34' 55''
93  PAULINHO, Sergio        RSH + 2h 36' 02''
94  AGNOLI, Valerio         LIQ + 2h 38' 44''
95  HAUSSLER, Heinrich      GRM + 2h 41' 07''
96  IRIZAR, Markel          RSH + 2h 41' 43''
97  PETACCHI, Alessandro    LAM + 2h 43' 10''
98  LIGTHART, Pim           VCD + 2h 43' 34''
99  ROLDÁN, José Luis       ACG + 2h 43' 59''
100 DE WEERT, Kevin         QST + 2h 44' 22''
101 ROSENDO, Jesús          ACG + 2h 44' 27''
102 KASHECHKIN, Andrey      AST + 2h 44' 53''
103 PÉREZ, Aitor            LAM + 2h 45' 16''
104 LEQUATRE, Geoffroy      RSH + 2h 46' 52''
105 DYACHENKO, Alexsandr    AST + 2h 47' 54''
106 BELLOTTI, Francesco     LIQ + 2h 50' 21''
107 KOHLER, Martin          BMC + 2h 50' 50''
108 PALOMARES, Adrián       ACG + 2h 51' 51''
109 O'GRADY, Stuart         LEO + 2h 52' 48''
110 GESCHKE, Simon          SKS + 2h 54' 02''
111 VANDEWALLE, Kristof     QST + 2h 58' 21''
112 BUSCHE, Matthew         RSH + 2h 59' 20''
113 PYDGORNYY, Ruslan       VCD + 3h 00' 46''
114 SANTAROMITA, Ivan       BMC + 3h 02' 13''
115 MORI, Manuele           LAM + 3h 02' 58''
116 ALBASINI, Michael       THR + 3h 05' 35''
117 TROFIMOV, Yury          KAT + 3h 06' 02''
118 CATALDO, Dario          QST + 3h 08' 07''
119 SANTOS OLIVEIRA, Nelson RSH + 3h 08' 09''
120 SAGAN, Peter            LIQ + 3h 08' 20''
121 BAGOT, Yohan            COF + 3h 09' 01''
122 KOZONTCHUK, Dmitry      GEO + 3h 09' 47''
123 BENNATI, Daniele        LEO + 3h 11' 58''
124 MARTIN, Tony            THR + 3h 12' 06''
125 MARTENS, Paul           RAB + 3h 12' 11''
126 BENÍTEZ, Alberto        ACG + 3h 17' 42''
127 VELITS, Martin          THR + 3h 18' 07''
128 SÖRENSEN, Nicki         SBS + 3h 19' 46''
129 HOUANARD, Steve         ALM + 3h 19' 51''
130 STANNARD, Ian           SKY + 3h 21' 29''
131 VAN DE WALLE, Jurgen    OLO + 3h 25' 07''
132 GRABSCH, Bert           THR + 3h 25' 17''
133 QUINZIATO, Manuel       BMC + 3h 27' 00''
134 HANSEN, Adam            OLO + 3h 29' 32''
135 ERVITI, Imanol          MOV + 3h 30' 23''
136 PAOLINI, Luca           KAT + 3h 30' 31''
137 FOUCHARD, Julien        COF + 3h 31' 07''
138 TORIBIO, José Vicente   ACG + 3h 37' 35''
139 MARANGONI, Alan         LIQ + 3h 39' 09''
140 JÖRGENSEN, Jonas Aaen   SBS + 3h 40' 14''
141 RIGHI, Daniele          LAM + 3h 40' 21''
142 VIGANÓ, Davide          LEO + 3h 43' 51''
143 KUSCHYNSKI, Aliaksandr  KAT + 3h 45' 02''
144 CIONI, Dario David      SKY + 3h 46' 17''
145 DEGENKOLB, John         THR + 3h 46' 29''
146 DA DALTO, Mauro         LIQ + 3h 48' 37''
147 CARRARA, Matteo         VCD + 3h 51' 58''
148 VANMARCKE, Sep          GRM + 3h 57' 27''
149 CAZAUX, Pierre          EUS + 3h 59' 26''
150 DOI, Yukihiro           SKS + 4h 01' 49''
151 KEIZER, Martijn         VCD + 4h 04' 04''
152 MARYCZ, Jaroslaw        SBS + 4h 04' 43''
153 DEVOLDER, Stijn         VCD + 4h 04' 57''
154 HOWARD, Leigh           THR + 4h 04' 59''
155 HAEDO, Juan Jose        SBS + 4h 07' 57''
156 MAES, Nikolas           QST + 4h 08' 19''
157 BRANDLE, Matthias       GEO + 4h 09' 46''
158 CURVERS, Roy            SKS + 4h 13' 51''
159 KLIER, Andreas          GRM + 4h 16' 29''
160 GENIEZ, Alexandre       SKS + 4h 19' 15''
161 CHRISTENSEN, Mads       SBS + 4h 20' 47''
162 WAGNER, Robert          LEO + 4h 26' 12''
163 SUTTON, Christopher     SKY + 4h 27' 19''
164 NUYENS, Nick            SBS + 4h 28' 53''
165 TIMMER, Albert          SKS + 4h 32' 49''
166 CABELLO, Antonio        ACG + 4h 37' 14''
167 SARAMOTINS, Aleksejs    COF + 4h 44' 55''
168 VEELERS, Tom            SKS + 4h 51' 25''

Pontverseny:
1   RODRIGUEZ, Joaquin      KAT 106
2   MOLLEMA, Bauke          RAB 101
3   COBO, Juan José         GEO 92 
4   FROOME, Christopher     SKY 88 
5   SAGAN, Peter            LIQ 75 
6   POELS, Wouter           VCD 71 
7   MORENO, Daniel          KAT 70 
8   MARTIN, Daniel          GRM 67 
9   WIGGINS, Bradley        SKY 64 
10  BENNATI, Daniele        LEO 56 
11  VAN DEN BROECK, Jurgen  OLO 54 
12  MENCHOV, Denis          GEO 52 
13  LASTRAS, Pablo          MOV 48 
14  HAEDO, Juan Jose        SBS 47 
15  ROCHE, Nicolas          ALM 47 
16  FUGLSANG, Jakob         LEO 45 
17  PETACCHI, Alessandro    LAM 45 
18  NIBALI, Vincenzo        LIQ 42 
19  MONDORY, Lloyd          ALM 40 
20  NIEVE, Mikel            EUS 40 
21  MONCOUTIE, David        COF 39 
22  DE LA FUENTE, David     GEO 39 
23  GAVAZZI, Francesco      LAM 36 
24  REYNES, Vicente         OLO 35 
25  CAPECCHI, Eros          LIQ 33 
26  SUTTON, Christopher     SKY 32 
27  CHAVANEL, Sylvain       QST 32 
28  ANTON, Igor             EUS 32 
29  ALBASINI, Michael       THR 30 
30  MARTIN, Tony            THR 30 
31  KESSIAKOFF, Fredrik     AST 28 
32  INTXAUSTI, Beñat        MOV 26 
33  DEGENKOLB, John         THR 26 
34  SÖRENSEN, Chris         SBS 25 
35  LAGUTIN, Sergey         VCD 25 
36  MONTAGUTI, Matteo       ALM 25 
37  AGNOLI, Valerio         LIQ 25 
38  BRUSEGHIN, Marzio       MOV 24 
39  SÁNCHEZ, Luis León      RAB 24 
40  MONFORT, Maxime         LEO 22 
41  PYDGORNYY, Ruslan       VCD 20 
42  PAULINHO, Sergio        RSH 20 
43  VANDEWALLE, Kristof     QST 20 
44  PALOMARES, Adrián       ACG 18 
45  ZUBELDIA, Haimar        RSH 18 
46  GASPAROTTO, Enrico      AST 18 
47  HOWARD, Leigh           THR 18 
48  IRIZAR, Markel          RSH 16 
49  GENIEZ, Alexandre       SKS 16 
50  MAES, Nikolas           QST 15 
51  SIJMENS, Nico           COF 14 
52  FRANK, Mathias          BMC 14 
53  NIEMIEC, Przemyslaw     LAM 12 
54  VAN AVERMAET, Greg      BMC 12 
55  PAOLINI, Luca           KAT 11 
56  KISERLOVSKI, Robert     AST 11 
57  LANG, Sebastian         OLO 10 
58  ROSENDO, Jesús          ACG 10 
59  KOHLER, Martin          BMC 10 
60  HOUANARD, Steve         ALM 10 
61  SEELDRAYERS, Kevin      QST 10 
62  BRAJKOVIC, Janez        RSH 10 
63  DE KORT, Koen           SKS 10 
64  GUSTOV, Volodymir       SBS 10 
65  MARTENS, Paul           RAB 10 
66  MACHADO, Tiago          RSH 9  
67  TXURRUKA, Amets         EUS 9  
68  OROZ, Juan José         EUS 9  
69  VEELERS, Tom            SKS 9  
70  ROHREGGER, Thomas       LEO 8  
71  TALANSKY, Andrew        GRM 8  
72  CABELLO, Antonio        ACG 8  
73  BLANCO, David           GEO 8  
74  PÉREZ, Aitor            LAM 8  
75  KAISEN, Olivier         OLO 7  
76  BAKELANDTS, Jan         OLO 7  
77  MALACARNE, Davide       QST 6  
78  HANSEN, Adam            OLO 6  
79  DE GREEF, Francis       OLO 6  
80  BERNABEU, David         ACG 6  
81  DE MAAR, Marc           QST 6  
82  BONNAFOND, Guillaume    ALM 5  
83  MATE, Luis Ángel        COF 5  
84  SARAMOTINS, Aleksejs    COF 4  
85  DUARTE, Fabio Andrés    GEO 4  
86  LIGTHART, Pim           VCD 4  
87  GESCHKE, Simon          SKS 4  
88  STANNARD, Ian           SKY 4  
89  VORGANOV, Eduard        KAT 3  
90  JUFRÉ, Josep            AST 3  
91  CHAMPION, Dimitri       ALM 3  
92  HAUSSLER, Heinrich      GRM 3  
93  TORIBIO, José Vicente   ACG 3  
94  VERDUGO, Gorka          EUS 2  
95  FRÖHLINGER, Johannes    SKS 2  
96  HORRACH, Joan           KAT 2  
97  O'GRADY, Stuart         LEO 2  
98  FOUCHARD, Julien        COF 2  
99  DOI, Yukihiro           SKS 2  
100 PETROV, Evgeny          AST 1  
101 CARUSO, Damiano         LIQ 1  
102 SANTOS OLIVEIRA, Nelson RSH 1  
103 BRANDLE, Matthias       GEO 1  
104 TIMMER, Albert          SKS 1  

Hegyi pontok:
 1   MONCOUTIE, David        COF 63 
2   MONTAGUTI, Matteo       ALM 56 
3   COBO, Juan José         GEO 42 
4   MARTIN, Daniel          GRM 33 
5   MORENO, Daniel          KAT 32 
6   DE LA FUENTE, David     GEO 24 
7   SIJMENS, Nico           COF 22 
8   FROOME, Christopher     SKY 21 
9   SÖRENSEN, Chris         SBS 19 
10  MOLLEMA, Bauke          RAB 16 
11  DE KORT, Koen           SKS 14 
12  POELS, Wouter           VCD 14 
13  INTXAUSTI, Beñat        MOV 13 
14  LELAY, David            ALM 10 
15  VORGANOV, Eduard        KAT 10 
16  BONNAFOND, Guillaume    ALM 9  
17  PYDGORNYY, Ruslan       VCD 9  
18  PAULINHO, Sergio        RSH 9  
19  SÁNCHEZ, Luis León      RAB 9  
20  WIGGINS, Bradley        SKY 8  
21  RODRIGUEZ, Joaquin      KAT 8  
22  HAUSSLER, Heinrich      GRM 7  
23  FOUCHARD, Julien        COF 7  
24  MENCHOV, Denis          GEO 6  
25  SASTRE, Carlos          GEO 6  
26  ROHREGGER, Thomas       LEO 6  
27  PALOMARES, Adrián       ACG 6  
28  GESCHKE, Simon          SKS 5  
29  CHAVANEL, Sylvain       QST 5  
30  DE MAAR, Marc           QST 5  
31  BAGOT, Yohan            COF 5  
32  LASTRAS, Pablo          MOV 4  
33  NIEMIEC, Przemyslaw     LAM 4  
34  FRANK, Mathias          BMC 4  
35  IRIZAR, Markel          RSH 3  
36  MARTENS, Paul           RAB 3  
37  BRUSEGHIN, Marzio       MOV 3  
38  DE GREEF, Francis       OLO 3  
39  MATE, Luis Ángel        COF 3  
40  CARUSO, Damiano         LIQ 3  
41  TALANSKY, Andrew        GRM 3  
42  SLAGTER, Tom Jelte      RAB 3  
43  MARTIN, Tony            THR 3  
44  HANSEN, Adam            OLO 3  
45  LAGUTIN, Sergey         VCD 2  
46  ANTON, Igor             EUS 2  
47  MARTÍNEZ, Egoi          EUS 2  
48  ROSENDO, Jesús          ACG 2  
49  SEELDRAYERS, Kevin      QST 1  
50  TXURRUKA, Amets         EUS 1  
51  KANGERT, Tanel          AST 1  
52  ISASI, Iñaki            EUS 1  
53  BERNABEU, David         ACG 1  
54  CHAMPION, Dimitri       ALM 1  
55  ROLDÁN, José Luis       ACG 1  
56  VANDEWALLE, Kristof     QST 1  
57  ALBASINI, Michael       THR 1  
58  HOWARD, Leigh           THR 1  

Kombinációs:
1   COBO, Juan José         GEO 7  
2   FROOME, Christopher     SKY 14 
3   MOLLEMA, Bauke          RAB 16 
4   MORENO, Daniel          KAT 21 
5   MARTIN, Daniel          GRM 26 
6   POELS, Wouter           VCD 29 
7   WIGGINS, Bradley        SKY 32 
8   MENCHOV, Denis          GEO 41 
9   RODRIGUEZ, Joaquin      KAT 42 
10  MONCOUTIE, David        COF 53 
11  SÖRENSEN, Chris         SBS 56 
12  DE LA FUENTE, David     GEO 66 
13  CHAVANEL, Sylvain       QST 81 
14  LASTRAS, Pablo          MOV 91 
15  BRUSEGHIN, Marzio       MOV 92 
16  LAGUTIN, Sergey         VCD 95 
17  MONTAGUTI, Matteo       ALM 105
18  SÁNCHEZ, Luis León      RAB 107
19  ANTON, Igor             EUS 109
20  BONNAFOND, Guillaume    ALM 122
21  ROHREGGER, Thomas       LEO 125
22  INTXAUSTI, Beñat        MOV 125
23  SEELDRAYERS, Kevin      QST 129
24  NIEMIEC, Przemyslaw     LAM 134
25  SIJMENS, Nico           COF 139
26  DE GREEF, Francis       OLO 145
27  DE KORT, Koen           SKS 148
28  VORGANOV, Eduard        KAT 149
29  TXURRUKA, Amets         EUS 151
30  PAULINHO, Sergio        RSH 153
31  PYDGORNYY, Ruslan       VCD 171
32  FRANK, Mathias          BMC 176
33  IRIZAR, Markel          RSH 179
34  PALOMARES, Adrián       ACG 179
35  MATE, Luis Ángel        COF 183
36  TALANSKY, Andrew        GRM 185
37  MARTIN, Tony            THR 197
38  DE MAAR, Marc           QST 200
39  ALBASINI, Michael       THR 202
40  ROSENDO, Jesús          ACG 207
41  HAUSSLER, Heinrich      GRM 209
42  VANDEWALLE, Kristof     QST 210
43  CARUSO, Damiano         LIQ 212
44  BERNABEU, David         ACG 217
45  GESCHKE, Simon          SKS 225
46  MARTENS, Paul           RAB 226
47  CHAMPION, Dimitri       ALM 231
48  HANSEN, Adam            OLO 256
49  FOUCHARD, Julien        COF 258
50  HOWARD, Leigh           THR 259

Csapatverseny:
1  GEOX - TMC                  GEO 221h 46' 10''
2  LEOPARD TREK                LEO a 10:19         
3  EUSKALTEL - EUSKADI         EUS a 17:56         
4  KATUSHA TEAM                KAT a 35:47         
5  AG2R - LA MONDIALE          ALM a 37:28         
6  PRO TEAM ASTANA             AST a 41:10         
7  MOVISTAR TEAM               MOV a 42:23         
8  RABOBANK CYCLING TEAM       RAB a 49:36         
9  SKY PROCYCLING              SKY a 1:00:43       
10 LIQUIGAS - CANNONDALE       LIQ a 1:01:54       
11 OMEGA PHARMA - LOTTO        OLO a 1:08:51       
12 TEAM RADIOSHACK             RSH a 1:09:09       
13 VACANSOLEIL - DCM           VCD a 1:10:40       
14 QUICKSTEP CYCLING TEAM      QST a 1:27:34       
15 TEAM GARMIN - CERVELO       GRM a 2:21:33       
16 SAXO BANK SUNGARD           SBS a 2:44:09       
17 LAMPRE - ISD                LAM a 2:46:42       
18 COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE COF a 3:22:46       
19 ANDALUCIA - CAJA GRANADA    ACG a 4:32:14       
20 BMC RACING TEAM             BMC a 4:56:21       
21 SKIL - SHIMANO              SKS a 5:42:47       
22 HTC - HIGHROAD              THR a 6:57:15     

Bejegyzésajánló: nézz körül a blogon, van élet a Vueltán túl és után is!  

 
Share To:

Pethő Anita

irodalomkritikus, irodalomtörténész, újságíró

Hozzászólások: