Vuelta a Espana
2011. augusztus 20-szeptember 11.
Összetett végeredmény: 
 
1    Juan Jose Cobo Acebo (Esp) Geox-TMC    84:59:31   
2    Christopher Froome (GBr) Sky Procycling    0:00:13   
3    Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling    0:01:39  

Photo: © Vuelta a Espana



4    Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team    0:02:03   
5    Denis Menchov (Rus) Geox-TMC    0:03:48   
6    Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek    0:04:13   
7    Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale    0:04:31   
8    Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto    0:04:45   
9    Daniel Moreno Fernandez (Esp) Katusha Team    0:05:20   
10    Mikel Nieve Ituralde (Esp) Euskaltel-Euskadi    0:05:33   
11    Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek    0:05:50   
12    Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard    0:07:04   
13    Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo    0:07:22   
14    Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team    0:08:52   
15    Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    0:08:57   
16    Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale    0:10:25   
17    Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    0:11:42   
18    Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana    0:13:27   
19    Joaquim Rodriguez Oliver (Esp) Katusha Team    0:15:07   
20    Carlos Sastre Candil (Esp) Geox-TMC    0:20:08   
21    Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale    0:20:22   
22    Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack    0:21:06   
23    Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team    0:22:25   
24    Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale    0:33:26   
25    Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Team RadioShack    0:33:29   
26    Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale    0:36:38   
27    Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team    0:40:02   
28    Thomas Rohregger (AUT) Leopard Trek    0:40:40   
29    Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto    0:45:16   
30    Amets Txurruka (Esp) Euskaltel-Euskadi    0:47:42   
31    Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto    0:48:06   
32    Tiago Machado (Por) Team RadioShack    0:48:25   
33    Igor Anton Hernandez (Esp) Euskaltel-Euskadi    0:51:08   
34    Fredrik Kessiakoff (Swe) Pro Team Astana    0:51:28   
35    David De La Fuente Rasilla (Esp) Geox-TMC    1:00:03   
36    Gorka Verdugo Marcotegui (Esp) Euskaltel-Euskadi    1:00:53   
37    David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    1:12:35   
38    Dominik Nerz (GER) Liquigas-Cannondale    1:13:07   
39    Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Geox-TMC    1:13:16   
40    Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo    1:14:00   
41    Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team    1:16:19   
42    Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team    1:20:57   
43    Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team    1:21:57   
44    Pablo Lastras Garcia (Esp) Movistar Team    1:31:16   
45    Carlos Barredo Llamazales (Esp) Rabobank Cycling Team    1:31:34   
46    Alberto Losada Alguacil (Esp) Katusha Team    1:33:08   
47    David Blanco Rodriguez (Esp) Geox-TMC    1:41:37   
48    Santo Anza (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    1:45:51   
49    Johannes Fröhlinger (GER) Skil - Shimano    1:47:24   
50    Juan José Oroz Ugalde (Esp) Euskaltel-Euskadi    1:47:47   
51    David Lelay (Fra) AG2R La Mondiale    1:48:15   
52    Thomas Löfkvist (Swe) Sky Procycling    1:48:47   
53    Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Rabobank Cycling Team    1:50:11   
54    Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD    1:50:36   
55    Egoi Martinez De Esteban (Esp) Euskaltel-Euskadi    1:52:12   
56    Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team    1:53:44   
57    Josep Jufre Pou (Esp) Pro Team Astana    1:59:10   
58    Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - ISD    1:59:39   
59    Andrey Mizourov (Kaz) Pro Team Astana    2:03:48   
60    Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale    2:04:38   
61    Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD    2:04:58   
62    Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto    2:08:52   
63    Luis Angel Mate Mardones (Esp) Cofidis, Le Credit En Ligne    2:09:06   
64    Tanel Kangert (Est) Pro Team Astana    2:10:40   
65    Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana    2:13:50   
66    Juan Manuel Garate (Esp) Rabobank Cycling Team    2:14:48   
67    Juan Horrach Rippoll (Esp) Katusha Team    2:16:19   
68    Koen De Kort (Ned) Skil - Shimano    2:18:40   
69    Xabier Zandio Echaide (Esp) Sky Procycling    2:18:45   
70    Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin-Cervelo    2:18:45   
71    Inaki Isasi Flores (Esp) Euskaltel-Euskadi    2:22:10   
72    Antonio Piedra Perez (Esp) Andalucia Caja Granada    2:23:26   
73    Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne    2:24:00   
74    Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale    2:25:50   
75    Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team    2:27:27   
76    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    2:29:14   
77    Sebastian Lang (GER) Omega Pharma-Lotto    2:33:01   
78    Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana    2:35:11   
79    Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo    2:35:17   
80    Morris Possoni (Ita) Sky Procycling    2:36:28   
81    Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard    2:39:11   
82    Marc De Maar (AHo) Quickstep Cycling Team    2:40:57   
83    Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team    2:44:59   
84    Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale    2:46:03   
85    Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack    2:46:42   
86    Beñat Intxausti Elorriaga (Esp) Movistar Team    2:46:45   
87    Vicente Reynes Mimo (Esp) Omega Pharma-Lotto    2:47:40   
88    Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team    2:48:01   
89    Andrey Kashechkin (Kaz) ProTeam Astana    2:54:57   
90    Vicente David Bernabeu Armengol (Esp) Andalucia Caja Granada    2:57:45   
91    Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team    2:58:47   
92    Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto    2:59:00   
93    Stuart O'Grady (Aus) Leopard Trek    3:00:13   
94    Mathias Frank (SUI) BMC Racing Team    3:00:40   
95    Dimitri Champion (Fra) AG2R La Mondiale    3:01:28   
96    Markel Irizar Aranburu (Esp) Team RadioShack    3:01:37   
97    Jorge Azanza Soto (Esp) Euskaltel-Euskadi    3:03:45   
98    José Luis Roldan Carmona (Esp) Andalucia Caja Granada    3:04:47   
99    Jesus Rosendo Prado (Esp) Andalucia Caja Granada    3:05:09   
100    Alessandro Petacchi (Ita) Lampre - ISD    3:07:01   
101    Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    3:07:41   
102    Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana    3:08:09   
103    Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo    3:09:09   
104    Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team    3:10:18   
105    Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale    3:12:43   
106    Aitor Perez Arrieta (Esp) Lampre - ISD    3:15:08   
107    Manuele Mori (Ita) Lampre - ISD    3:15:13   
108    Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    3:17:01   
109    Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale    3:17:09   
110    Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack    3:20:19   
111    Martin Kohler (SUI) BMC Racing Team    3:24:38   
112    Daniele Bennati (Ita) Leopard Trek    3:25:02   
113    Matthew Busche (USA) Team RadioShack    3:25:48   
114    Adrián Palomares Villaplana (Esp) Andalucia Caja Granada    3:25:54   
115    Simon Geschke (GER) Skil - Shimano    3:28:05   
116    Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    3:28:44   
117    Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team    3:32:20   
118    Nelson Oliveira (Esp) Team RadioShack    3:32:44   
119    Paul Martens (GER) Rabobank Cycling Team    3:32:57   
120    Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard    3:33:58   
121    Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale    3:37:24   
122    Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC    3:38:45   
123    Michael Albasini (SUI) HTC-Highroad    3:39:23   
124    Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team    3:40:05   
125    Martin Velits (Svk) HTC-Highroad    3:42:38   
126    Imanol Erviti Ollo (Esp) Movistar Team    3:43:59   
127    Jurgen Van De Walle (Bel) Omega Pharma-Lotto    3:47:05   
128    Ian Stannard (GBr) Sky Procycling    3:49:52   
129    Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto    3:50:18   
130    Jose Alberto Benitez Roman (Esp) Andalucia Caja Granada    3:51:37   
131    Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team    3:51:52   
132    Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team    3:52:47   
133    Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale    3:53:39   
134    Jose Vicente Toribio Alcolea (Esp) Andalucia Caja Granada    3:55:35   
135    Luca Paolini (Ita) Katusha Team    3:58:33   
136    Bert Grabsch (GER) HTC-Highroad    3:59:03   
137    Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    4:08:07   
138    Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale    4:13:04   
139    Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard    4:14:13   
140    Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo    4:15:06   
141    Daniele Righi (Ita) Lampre - ISD    4:15:54   
142    Davide Vigano (Ita) Leopard Trek    4:18:11   
143    Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team    4:18:29   
144    John Degenkolb (GER) HTC-Highroad    4:19:56   
145    Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling    4:20:20   
146    Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    4:20:56   
147    Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale    4:22:32   
148    Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi    4:28:14   
149    Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard    4:29:18   
150    Yukihiro Doi (Jpn) Skil - Shimano    4:30:47   
151    Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team    4:36:21   
152    Leigh Howard (Aus) HTC-Highroad    4:38:26   
153    Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    4:38:27   
154    Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    4:39:00   
155    Matthias Brändle (AUT) Geox-TMC    4:44:09   
156    Roy Curvers (Ned) Skil - Shimano    4:47:39   
157    Juan José Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard    4:50:26   
158    Andreas Klier (GER) Team Garmin-Cervelo    4:51:15   
159    Alexandre Geniez (Fra) Skil - Shimano    4:53:16   
160    Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard    4:56:20   
161    Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank Sungard    4:58:38   
162    Robert Wagner (GER) Leopard Trek    5:00:07   
163    Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling    5:00:46   
164    Albert Timmer (Ned) Skil - Shimano    5:07:12   
165    Antonio Cabello Baena (Esp) Andalucia Caja Granada    5:11:29   
166    Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne    5:18:22   
167    Tom Veelers (Ned) Skil - Shimano    5:24:52   

Pontverseny:
1    Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team    122    
2    Joaquim Rodriguez Oliver (Esp) Katusha Team    115   
3    Daniele Bennati (Ita) Leopard Trek    101   
4    Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale    100   
5    Juan Jose Cobo Acebo (Esp) Geox-TMC    92   
6    Christopher Froome (GBr) Sky Procycling    88   
7    Daniel Moreno Fernandez (Esp) Katusha Team    83   
8    Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    71   
9    Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo    70   
10    Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling    69   
11    Alessandro Petacchi (Ita) Lampre - ISD    61   
12    Igor Anton Hernandez (Esp) Euskaltel-Euskadi    59   
13    Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek    54   
14    Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto    54   
15    Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale    53   
16    Denis Menchov (Rus) Geox-TMC    52   
17    David De La Fuente Rasilla (Esp) Geox-TMC    51   
18    Pablo Lastras Garcia (Esp) Movistar Team    50   
19    Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale    50   
20    Juan José Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard    48   
21    Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale    46   
22    Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team    45   
23    Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling    41   
24    Mikel Nieve Ituralde (Esp) Euskaltel-Euskadi    41   
25    Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana    41   
26    Vicente Reynes Mimo (Esp) Omega Pharma-Lotto    41   
27    Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale    40   
28    John Degenkolb (GER) HTC-Highroad    40   
29    David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    39   
30    Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard    37   
31    Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - ISD    36   
32    Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team    32   
33    Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Team RadioShack    32   
34    Michael Albasini (SUI) HTC-Highroad    30   
35    Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    30   
36    Koen De Kort (Ned) Skil - Shimano    30   
37    Fredrik Kessiakoff (Swe) Pro Team Astana    28   
38    Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team    28   
39    Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team    27   
40    Beñat Intxausti Elorriaga (Esp) Movistar Team    26   
41    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    25   
42    Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale    25   
43    Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Rabobank Cycling Team    24   
44    Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek    22   
45    Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    20   
46    Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack    20   
47    Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale    19   
48    Adrián Palomares Villaplana (Esp) Andalucia Caja Granada    18   
49    Leigh Howard (Aus) HTC-Highroad    18   
50    Dominik Nerz (GER) Liquigas-Cannondale    17   
51    Markel Irizar Aranburu (Esp) Team RadioShack    16   
52    Alexandre Geniez (Fra) Skil - Shimano    16   
53    Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team    15   
54    Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne    14   
55    Mathias Frank (SUI) BMC Racing Team    14   
56    Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    14   
57    Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo    14   
58    Luca Paolini (Ita) Katusha Team    13   
59    Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD    12   
60    Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team    12   
61    Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana    11   
62    Juan Horrach Rippoll (Esp) Katusha Team    10   
63    Sebastian Lang (GER) Omega Pharma-Lotto    10   
64    Jesus Rosendo Prado (Esp) Andalucia Caja Granada    10   
65    Martin Kohler (SUI) BMC Racing Team    10   
66    Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale    10   
67    Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack    10   
68    Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team    10   
69    Amets Txurruka (Esp) Euskaltel-Euskadi    10   
70    Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard    10   
71    Manuele Mori (Ita) Lampre - ISD    10   
72    Paul Martens (GER) Rabobank Cycling Team    10   
73    Tiago Machado (Por) Team RadioShack    9   
74    Juan José Oroz Ugalde (Esp) Euskaltel-Euskadi    9   
75    Tom Veelers (Ned) Skil - Shimano    9   
76    Thomas Rohregger (AUT) Leopard Trek    8   
77    Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo    8   
78    Antonio Cabello Baena (Esp) Andalucia Caja Granada    8   
79    David Blanco Rodriguez (Esp) Geox-TMC    8   
80    Aitor Perez Arrieta (Esp) Lampre - ISD    8   
81    Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto    7   
82    Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto    7   
83    Gorka Verdugo Marcotegui (Esp) Euskaltel-Euskadi    6   
84    Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto    6   
85    Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto    6   
86    Marc De Maar (AHo) Quickstep Cycling Team    6   
87    Vicente David Bernabeu Armengol (Esp) Andalucia Caja Granada    6   
88    Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale    5   
89    Luis Angel Mate Mardones (Esp) Cofidis, Le Credit En Ligne    5   
90    Carlos Barredo Llamazales (Esp) Rabobank Cycling Team    4   
91    Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne    4   
92    Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Geox-TMC    4   
93    Simon Geschke (GER) Skil - Shimano    4   
94    Ian Stannard (GBr) Sky Procycling    4   
95    Jose Alberto Benitez Roman (Esp) Andalucia Caja Granada    4   
96    Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team    3   
97    Josep Jufre Pou (Esp) Pro Team Astana    3   
98    Inaki Isasi Flores (Esp) Euskaltel-Euskadi    3   
99    Dimitri Champion (Fra) AG2R La Mondiale    3   
100    Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo    3   
101    Jose Vicente Toribio Alcolea (Esp) Andalucia Caja Granada    3   
102    Carlos Sastre Candil (Esp) Geox-TMC    2   
103    Johannes Fröhlinger (GER) Skil - Shimano    2   
104    Stuart O'Grady (Aus) Leopard Trek    2   
105    Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard    2   
106    Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    2   
107    Yukihiro Doi (Jpn) Skil - Shimano    2   
108    Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana    1   
109    Nelson Oliveira (Esp) Team RadioShack    1   
110    Matthias Brändle (AUT) Geox-TMC    1   
111    Albert Timmer (Ned) Skil - Shimano    1   

Hegyi pontok:
1    David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    63    
2    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    56   
3    Juan Jose Cobo Acebo (Esp) Geox-TMC    42   
4    Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo    33   
5    Daniel Moreno Fernandez (Esp) Katusha Team    32   
6    David De La Fuente Rasilla (Esp) Geox-TMC    24   
7    Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne    22   
8    Christopher Froome (GBr) Sky Procycling    21   
9    Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard    20   
10    Koen De Kort (Ned) Skil - Shimano    19   
11    Manuele Mori (Ita) Lampre - ISD    18   
12    Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team    16   
13    Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    14   
14    Beñat Intxausti Elorriaga (Esp) Movistar Team    13   
15    Carlos Barredo Llamazales (Esp) Rabobank Cycling Team    12   
16    Igor Anton Hernandez (Esp) Euskaltel-Euskadi    12   
17    Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team    12   
18    David Lelay (Fra) AG2R La Mondiale    10   
19    Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team    10   
20    Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale    9   
21    Gorka Verdugo Marcotegui (Esp) Euskaltel-Euskadi    9   
22    Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    9   
23    Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack    9   
24    Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Rabobank Cycling Team    9   
25    Pablo Lastras Garcia (Esp) Movistar Team    8   
26    Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling    8   
27    Joaquim Rodriguez Oliver (Esp) Katusha Team    8   
28    Amets Txurruka (Esp) Euskaltel-Euskadi    8   
29    Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo    7   
30    Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    7   
31    Denis Menchov (Rus) Geox-TMC    6   
32    Carlos Sastre Candil (Esp) Geox-TMC    6   
33    Thomas Rohregger (AUT) Leopard Trek    6   
34    Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo    6   
35    Adrián Palomares Villaplana (Esp) Andalucia Caja Granada    6   
36    Daniele Righi (Ita) Lampre - ISD    6   
37    Simon Geschke (GER) Skil - Shimano    5   
38    Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team    5   
39    Marc De Maar (AHo) Quickstep Cycling Team    5   
40    Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    5   
41    Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD    4   
42    Mathias Frank (SUI) BMC Racing Team    4   
43    Markel Irizar Aranburu (Esp) Team RadioShack    3   
44    Paul Martens (GER) Rabobank Cycling Team    3   
45    Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto    3   
46    Luis Angel Mate Mardones (Esp) Cofidis, Le Credit En Ligne    3   
47    Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale    3   
48    Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team    3   
49    Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo    3   
50    Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto    3   
51    Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    2   
52    Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale    2   
53    Egoi Martinez De Esteban (Esp) Euskaltel-Euskadi    2   
54    Jesus Rosendo Prado (Esp) Andalucia Caja Granada    2   
55    Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana    1   
56    Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team    1   
57    Tanel Kangert (Est) Pro Team Astana    1   
58    Inaki Isasi Flores (Esp) Euskaltel-Euskadi    1   
59    Vicente David Bernabeu Armengol (Esp) Andalucia Caja Granada    1   
60    Dimitri Champion (Fra) AG2R La Mondiale    1   
61    José Luis Roldan Carmona (Esp) Andalucia Caja Granada    1   
62    Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana    1   
63    Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team    1   
64    Michael Albasini (SUI) HTC-Highroad    1   
65    Leigh Howard (Aus) HTC-Highroad    1   

Kombinációs verseny:
1    Juan Jose Cobo Acebo (Esp) Geox-TMC    9    
2    Christopher Froome (GBr) Sky Procycling    16   
3    Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team    17   
4    Daniel Moreno Fernandez (Esp) Katusha Team    21   
5    Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo    26   
6    Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    38   
7    Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling    39   
8    Joaquim Rodriguez Oliver (Esp) Katusha Team    48   
9    Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard    51   
10    Denis Menchov (Rus) Geox-TMC    52   
11    Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team    53   
12    David De La Fuente Rasilla (Esp) Geox-TMC    58   
13    Igor Anton Hernandez (Esp) Euskaltel-Euskadi    61   
14    David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    67   
15    Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale    83   
16    Pablo Lastras Garcia (Esp) Movistar Team    87   
17    Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team    97   
18    Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    101   
19    Koen De Kort (Ned) Skil - Shimano    114   
20    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    119   
21    Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Rabobank Cycling Team    120   
22    Amets Txurruka (Esp) Euskaltel-Euskadi    127   
23    Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana    134   
24    Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale    134   
25    Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne    134   
26    Thomas Rohregger (AUT) Leopard Trek    137   
27    Gorka Verdugo Marcotegui (Esp) Euskaltel-Euskadi    140   
28    Beñat Intxausti Elorriaga (Esp) Movistar Team    140   
29    Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team    147   
30    Carlos Barredo Llamazales (Esp) Rabobank Cycling Team    150   
31    Carlos Sastre Candil (Esp) Geox-TMC    154   
32    Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD    154   
33    Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack    154   
34    Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team    158   
35    Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto    159   
36    Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale    168   
37    Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    168   
38    Manuele Mori (Ita) Lampre - ISD    189   
39    Markel Irizar Aranburu (Esp) Team RadioShack    190   
40    Mathias Frank (SUI) BMC Racing Team    191   
41    Adrián Palomares Villaplana (Esp) Andalucia Caja Granada    197   
42    Luis Angel Mate Mardones (Esp) Cofidis, Le Credit En Ligne    198   
43    Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo    205   
44    Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team    205   
45    Marc De Maar (AHo) Quickstep Cycling Team    207   
46    Jesus Rosendo Prado (Esp) Andalucia Caja Granada    217   
47    Michael Albasini (SUI) HTC-Highroad    221   
48    Inaki Isasi Flores (Esp) Euskaltel-Euskadi    227   
49    Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo    232   
50    Paul Martens (GER) Rabobank Cycling Team    235   
51    Vicente David Bernabeu Armengol (Esp) Andalucia Caja Granada    236   
52    Simon Geschke (GER) Skil - Shimano    245   
53    Dimitri Champion (Fra) AG2R La Mondiale    254   
54    Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto    263   
55    Leigh Howard (Aus) HTC-Highroad    266   

Csapatverseny végeredménye:
1    Geox-TMC    254:32:28   
2    Leopard Trek    0:10:19   
3    Euskaltel-Euskadi    0:16:44   
4    Katusha Team    0:43:18   
5    AG2R La Mondiale    0:43:27   
6    Rabobank Cycling Team    0:54:32   
7    Pro Team Astana    0:58:56   
8    Liquigas-Cannondale    1:01:51   
9    Movistar Team    1:05:11   
10    Sky Procycling    1:09:45   
11    Team RadioShack    1:17:03   
12    Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    1:22:38   
13    Omega Pharma-Lotto    1:22:46   
14    Quickstep Cycling Team    1:48:10   
15    Team Garmin-Cervelo    2:41:41   
16    Lampre - ISD    3:20:10   
17    Saxo Bank Sungard    3:22:03   
18    Cofidis, Le Credit En Ligne    4:00:54   
19    Andalucia Caja Granada    5:17:18   
20    BMC Racing Team    5:55:05   
21    Skil - Shimano    6:31:18   
22    HTC-Highroad    8:28:27   
21    Skil - Shimano    6:31:18   
22    HTC-Highroad    8:28:27   

A verseny legaktívabb/-agresszívebb/-támadókedvűbb versenyzője:
Adrián Palomares Villaplana (Esp) Andalucia Caja Granada
Share To:

Pethő Anita

irodalomkritikus, irodalomtörténész, újságíró

Hozzászólások: