Vuelta a Espana 2011.
17. szakasz (hegyi szakasz hegyi befutóval)
2011. szeptember 7. szerda
Faustino V - Peña Cabarga 
(211,0 km)

1    Christopher Froome (GBr) Sky Procycling    4:52:38   
2    Juan Jose Cobo Acebo (Esp) Geox-TMC    0:00:01   
3    Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team    0:00:21   
4    Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo    0:00:24   
5    Igor Anton Hernandez (Esp) Euskaltel-Euskadi    0:00:27   
6    Mikel Nieve Ituralde (Esp) Euskaltel-Euskadi    0:00:27   
7    Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team    0:00:29   
8    Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto    0:00:31   
9    Denis Menchov (Rus) Geox-TMC    0:00:31   
10    Beñat Intxausti Elorriaga (Esp) Movistar Team    0:00:35   
11    Daniel Moreno Fernandez (Esp) Katusha Team    0:00:35   
12    Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling    0:00:39   
13    Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard    0:00:42   
14    David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    0:00:49   
15    Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale    0:00:51   
16    Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    0:00:54   
17    Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale    0:01:02   
18    Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    0:01:14   
19    Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek    0:01:22   
20    Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo    0:01:34   
21    Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Team RadioShack    0:01:40   
22    Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana    0:01:55   
23    Joaquin Rodriguez Oliver (Esp) Katusha Team    0:02:14   
24    Josep Jufre Pou (Esp) Pro Team Astana    0:02:14   
25    Amets Txurruka (Esp) Euskaltel-Euskadi    0:02:19   
26    David De La Fuente Rasilla (Esp) Geox-TMC    0:02:23   
27    Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale    0:02:30   
28    Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team    0:02:32   
29    Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team    0:02:32   
30    Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team    0:02:32   
31    Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek    0:02:35   
32    Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale    0:02:35   
33    Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack    0:02:35   
34    Thomas Rohregger (AUT) Leopard Trek    0:02:35   
35    Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto    0:02:45   
36    Dominik Nerz (GER) Liquigas-Cannondale    0:02:54   
37    Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale    0:02:56   
38    Marc De Maar (AHo) Quickstep Cycling Team    0:03:21   
39    Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team    0:03:33   
40    Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto    0:03:35   
41    Santo Anza (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    0:04:00   
42    Pablo Lastras Garcia (Esp) Movistar Team    0:04:00   
43    Carlos Sastre Candil (Esp) Geox-TMC    0:04:55   
44    Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale    0:04:55   
45    Antonio Piedra Perez (Esp) Andalucia Caja Granada    0:04:55   
46    Sebastian Lang (GER) Omega Pharma-Lotto    0:04:55   
47    Xabier Zandio Echaide (Esp) Sky Procycling    0:05:15   
48    Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo    0:05:19   
49    Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto    0:05:21   
50    Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - ISD    0:05:31   
51    Koen De Kort (Ned) Skil - Shimano    0:06:06   
52    Andrey Kashechkin (Kaz) Pro Team Astana    0:06:06   
53    Simon Geschke (GER) Skil - Shimano    0:06:29   
54    David Blanco Rodriguez (Esp) Geox-TMC    0:06:48   
55    Thomas Löfkvist (Swe) Sky Procycling    0:06:52   
56    Egoi Martinez De Esteban (Esp) Euskaltel-Euskadi    0:07:22   
57    Gorka Verdugo Marcotegui (Esp) Euskaltel-Euskadi    0:07:27   
58    Mathias Frank (SUI) BMC Racing Team    0:08:35   
59    Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team    0:08:49   
60    Carlos Barredo Llamazales (Esp) Rabobank Cycling Team    0:08:49   
61    Juan Manuel Garate (Esp) Rabobank Cycling Team    0:08:49   
62    Vicente Reynes Mimo (Esp) Omega Pharma-Lotto    0:08:49   
63    Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team    0:08:49   
64    Juan Horrach Rippoll (Esp) Katusha Team    0:08:49   
65    Alberto Losada Alguacil (Esp) Katusha Team    0:08:49   
66    Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team    0:08:49   
67    Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team    0:08:49   
68    Alessandro Petacchi (Ita) Lampre - ISD    0:08:49   
69    Manuele Mori (Ita) Lampre - ISD    0:09:03   
70    Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack    0:09:27   
71    Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin-Cervelo    0:09:29   
72    Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team    0:09:40   
73    Johannes Fröhlinger (GER) Skil - Shimano    0:09:40   
74    Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD    0:10:47   
75    Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo    0:10:59   
76    Andreas Klier (GER) Team Garmin-Cervelo    0:11:27   
77    Inaki Isasi Flores (Esp) Euskaltel-Euskadi    0:11:46   
78    Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana    0:12:39   
79    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    0:13:22   
80    Tiago Machado (Por) Team RadioShack    0:15:01   
81    Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne    0:15:09   
82    Jurgen Van De Walle (Bel) Omega Pharma-Lotto    0:15:09   
83    José Luis Roldan Carmona (Esp) Andalucia Caja Granada    0:15:15   
84    Luca Paolini (Ita) Katusha Team    0:15:15   
85    Jose Alberto Benitez Roman (Esp) Andalucia Caja Granada    0:15:15   
86    Tanel Kangert (Est) Pro Team Astana    0:15:18   
87    Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana    0:15:27   
88    Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo    0:15:49   
89    Yukihiro Doi (Jpn) Skil - Shimano    0:17:53   
90    Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team    0:17:53   
91    Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD    0:17:53   
92    Bert Grabsch (GER) HTC-Highroad    0:17:53   
93    Juan José Oroz Ugalde (Esp) Euskaltel-Euskadi    0:17:53   
94    Roy Curvers (Ned) Skil - Shimano    0:17:53   
95    Andrey Mizourov (Kaz) Pro Team Astana    0:17:53   
96    Markel Irizar Aranburu (Esp) Team RadioShack    0:17:53   
97    Fredrik Kessiakoff (Swe) Pro Team Astana    0:17:53   
98    Paul Martens (GER) Rabobank Cycling Team    0:17:53   
99    David Lelay (Fra) AG2R La Mondiale    0:17:53   
100    Luis Angel Mate Mardones (Esp) Cofidis, Le Credit En Ligne    0:17:53   
101    Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank Sungard    0:17:53   
102    Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team    0:17:53   
103    Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Geox-TMC    0:17:53   
104    Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto    0:17:53   
105    Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto    0:17:53   
106    Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard    0:17:53   
107    Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard    0:17:53   
108    Morris Possoni (Ita) Sky Procycling    0:17:53   
109    Jorge Azanza Soto (Esp) Euskaltel-Euskadi    0:17:53   
110    Michael Albasini (SUI) HTC-Highroad    0:17:53   
111    Ian Stannard (GBr) Sky Procycling    0:17:53   
112    Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack    0:17:53   
113    Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi    0:17:53   
114    Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard    0:17:53   
115    Nelson Oliveira (Esp) Team RadioShack    0:17:53   
116    Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC    0:17:53   
117    Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana    0:17:53   
118    Tony Martin (GER) HTC-Highroad    0:17:53   
119    Matthew Busche (USA) Team RadioShack    0:17:53   
120    Vicente David Bernabeu Armengol (Esp) Andalucia Caja Granada    0:17:53   
121    Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard    0:17:53   
122    Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale    0:17:53   
123    Adrián Palomares Villaplana (Esp) Andalucia Caja Granada    0:17:53   
124    Aitor Perez Arrieta (Esp) Lampre - ISD    0:17:53   
125    Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team    0:18:35   
126    Stuart O'Grady (Aus) Leopard Trek    0:18:38   
127    Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Rabobank Cycling Team    0:19:57   
128    Juan José Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard    0:19:57   
129    Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale    0:19:57   
130    Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    0:20:05   
131    Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale    0:20:42   
132    Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling    0:22:57   
133    Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team    0:22:57   
134    Martin Kohler (SUI) BMC Racing Team    0:22:57   
135    Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale    0:22:57   
136    Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling    0:22:57   
137    Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard    0:22:57   
138    Martin Velits (Svk) HTC-Highroad    0:22:57   
139    Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale    0:23:05   
140    Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale    0:23:07   
141    Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    0:23:07   
142    Jose Vicente Toribio Alcolea (Esp) Andalucia Caja Granada    0:23:07   
143    Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team    0:23:19   
144    Matthias Brändle (AUT) Geox-TMC    0:26:18   
145    Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    0:26:18   
146    Jesus Rosendo Prado (Esp) Andalucia Caja Granada    0:26:18   
147    Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    0:26:18   
148    Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team    0:26:18   
149    Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team    0:26:18   
150    Antonio Cabello Baena (Esp) Andalucia Caja Granada    0:26:18   
151    Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    0:26:18   
152    Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    0:26:18   
153    Albert Timmer (Ned) Skil - Shimano    0:26:18   
154    Dimitri Champion (Fra) AG2R La Mondiale    0:26:18   
155    Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    0:26:18   
156    Angel Madrazo Ruiz (Esp) Movistar Team    0:26:18   
157    Leigh Howard (Aus) HTC-Highroad    0:26:18   
158    Davide Vigano (Ita) Leopard Trek    0:26:18   
159    Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team    0:26:18   
160    Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne    0:26:24   
161    Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale    0:26:24   
162    Daniele Righi (Ita) Lampre - ISD    0:26:37   
163    Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale    0:26:50   
164    Daniele Bennati (Ita) Leopard Trek    0:27:03   
165    Tom Veelers (Ned) Skil - Shimano    0:27:03   
166    John Degenkolb (GER) HTC-Highroad    0:27:27   
167    Robert Wagner (GER) Leopard Trek    0:27:27   
168    Imanol Erviti Ollo (Esp) Movistar Team    0:27:58   
169    Oliver Zaugg (SUI) Leopard Trek    0:27:58   
170    Alexandre Geniez (Fra) Skil - Shimano    0:27:58   
DNS    Fabian Cancellara (SUI) Leopard Trek   
DNS    Rafal Majka (Pol) Saxo Bank Sungard   
DNF    Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne   
DNF    Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team   
DNF    David Lopez Garcia (Esp) Movistar Team   
DNF    Sergio Pardilla Belllón (Esp) Movistar Team   

DNS: nem állt starthoz a szakaszon/feladta a versenyt
DNF: nem fejezte be  a szakaszt/feladta a versenyt

További fontos bejegyzések/ kapcsolódó:
Espana 2011 - az útvonal
Vuelta a Espana 2011 - fontosabb emelkedők
Vuelta a Espana 2011 -   rajtlista
Vuelta a Espana 2011 - eredmények
Vuelta a Espana 2011 - nyilatkozatok 
Vuelta a Espana 2011 - videók
Vuelta a Espana 2011 - összefoglalók

Múltidéző rovat (sok-sok Vuelta-témájú bejegyzés is)
Országúti kerékpáros versenynaptár 2011 - mi vár még ránk a szezonban a Vuelta után
Átigazolási hírek
Az UCI-licencek kiosztásával kapcsolatos hírek, érdekességek, áttekintő cikkek
 
Share To:

Pethő Anita

irodalomkritikus, irodalomtörténész, újságíró

Hozzászólások: